Wszystko, co trzeba wiedzieć o condohotelach

Wiele osób zastanawia się nad zakupem mieszkania inwestycyjnego. Wiele osób również rezygnuje z tej formy dochodu pasywnego obawiając się trudności z obsługą nieruchomości. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad condohotelem, który może okazać się bardzo ciekawą formą inwestowanie. Czym charakteryzują się condohotele i jaka jest zasada ich działania?

Condohotel – co to jest?

Inwestowanie w nieruchomości z roku na rok staje się zadaniem coraz trudniejszym. Szukanie najemcy jest coraz większym wyzwaniem. Jest to powód, dla którego wielu inwestorów rezygnuje.

Condohotel to inwestycja, która w całości przeznaczona jest na wynajem. Zaletą tego rozwiązania jest to, że budynek jest zarządzany przez wyspecjalizowaną firmę, która zajmuje się obsługą nieruchomości.

Zarządca nieruchomości nie jest zobowiązany wyłącznie do czynności, które są niezbędne, by budynek był zadbany i sprawnie funkcjonował. Jednym z najważniejszych zadań zarządcy jest poszukiwanie najemców dla właścicieli wykupionych apartamentów.

Jak znaleźć najemcę?

Obsługa najemców nie jest łatwym zadaniem. Reklamowanie nieruchomości zajmuje dużo czasu oraz pochłania wiele energii. Jest to praca, która musi być wykonywana każdego dnia. Tylko dzięki temu mieszkanie będzie w ciągłym obrocie.

Bardzo ważnym elementem jest przygotowywanie mieszkania na przyjęcie kolejnych turystów. Trzeba pamiętać, że najemcy często pojawiają się na kilka dni. Bardzo często są to turyści, pracownicy na delegacji czy wystawcy, którzy przyjeżdżają na targi branżowe.

Po każdym kliencie lokal musi zostać przygotowany dla kolejnego turysty. Koniecznie musi to być zrobione szybko, by nie generować dni, w których mieszkanie stoi puste. Jest to zadanie, które dla wielu inwestorów jest niewykonalne. Nie każdy ma czas na tak zaawansowana obsługę nieruchomości.

Condohotel to inwestycja dla osób, które nie są w stanie poświecić wystarczającej ilości czasu, by zająć się swoją nieruchomością. Dzięki sprawnie działającej firmie zarządzającej poświęcanie czasu nieruchomości nie jest konieczne.