Apartamenty zawsze w cenie

Nieustannie zmieniające się realia i pojawiające się we wszystkich dziedzinach społecznych coraz to nowe trendy, determinują podejmowanie konkretnych działań przez kolejnych przedsiębiorców. Niezależnie od dziedziny wszelkie pojawiające się na rynku oferty uwzględniają aktualne zapotrzebowania konsumentów. Nie inaczej ma się sprawa na rynku nieruchomości. W dobie nieustannych podróży inwestorzy wyszli naprzeciw tym, którzy w drodze pragną poczuć się jak w domu.

Condohotel — nowa jakość wynajmu

Od pewnego czasu na rynku obserwować można rozwój nowych obiektów, spełniających funkcję apartamentów oraz pokoi na wynajem. Ekskluzywna alternatywa dla tradycyjnego najmu mieszkania lub meldunku w hotelu, wynajem niezależnego, dającego poczucie całkowitej prywatności apartamentu, stała się modą ostatnich lat. Condohotele, zwane także aparthotelami, to twory oferujące swoim najemcom w pełni wyposażone pokoje i apartamenty w wysokim standardzie. Całość zorganizowana jest w taki sposób, że poza użytkowaniem wynajmowanego lokalu, najemca ma dostęp do mieszczących się w kompleksie wszelkich stref, takich jak siłownia, spa, pralnia, parking i wiele innych. Co ciekawe, każda z tych stref może z powodzeniem posiadać innego właściciela. Nad całością czuwa operator zewnętrzny, dbający o promocję i odpowiednie zarządzanie kompleksem.

Apartament jako inwestycja

Inwestycja w pokoje hotelowe różni się od powszechnie znanego wynajmu mieszkań. Wyprzedawane apartamenty w condohotelu już z założenia są obiektami mającymi przynosić jak największe zyski swojemu właścicielowi. Administrujący całym kompleksem zewnętrzny operator zobowiązany jest do zapewnienia obłożenia nieruchomości w terminach określonych przez właściciela danego apartamentu. Oczywiście, nikt nie zabroni się posiadaczowi lokalu wprowadzić na stałe do jego własnego mieszkania, jednak biorąc pod uwagę istotę samego projektu, nie miałoby to dla właściciela apartamentu najmniejszego sensu. Chodzi w końcu o generowanie zysków na wysokim poziomie a te, przy odpowiednim zarządzaniu, z pewnością się pojawią.